Niezbędnik gimnazjalisty

Przygotuj doskonałe ściągi ze wszystkich przedmiotów i… zostaw je w domu.

Robienie ściąg to świetny sposób na powtarzanie materiału. Pisząc porządkujemy myśli i lepiej zapamiętujemy wiadomości. Nie zabieraj ich jednak ze sobą na egzamin. Natomiast weź koniecznie: legitymację szkolną, 2 długopisy (pióra) z czarnym tuszem/atramentem, a na część matematyczno-przyrodniczą: ołówek (do rysowania), gumkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.


W dniu egzaminu:

  • Nie ucz się w nocy – na powtarzanie materiału jest już za późno. Połóż się spać o takiej porze, żeby się wyspać.
  • Wstań o takiej porze, żeby mieć czas na spokojne przygotowanie się i dotarcie do szkoły bez nerwów, ale nie za wcześnie, żeby nie paść w trakcie testów.
  • Koniecznie zjedz śniadanie. Nawet jeśli stres sprawia, że nie czujesz głodu, zmuś się do zjedzenia grzanki czy musli. Możesz zabrać ze sobą jakiś napój do wypicia przed egzaminem (na salę nie wolno nic wnosić), ale nie przesadzaj z ilością płynów, bo wychodzenie do toalety w trakcie egzaminu jest możliwe tylko w szczególnych przypadkach.
  • Nie bierz niczego na uspokojenie, ani żadnych środków, które mają wspomagać koncentrację.
  • Ubierz się elegancko, ale wygodnie i odpowiednio do pogody. Jeśli jakiś element stroju jest zupełnie nowy, trzeba ponosić go parę dni wcześniej, żeby mieć pewność, że nie jest niewygodny.
  • Zostaw w domu maskotki, telefon komórkowy, podręczniki - niczego się nie nauczysz w autobusie czy na korytarzu przed salą. 

POWODZENIA!!


OGŁOSZENIA
UWAGA KONKURSY DLA WAS! WARTO SIĘ ZAPOZNAĆ!


Warto zapoznawać się z ciekawymi propozycjami konkursów na stronach
http://czasdzieci.pl/konkursy/
PODZIĘKOWANIA
Dziękuję klasie III b oraz  uczniom z "Kuźni u Melpomeny" za ogromną pracę, jaką włożyli, aby przypomnieć swoim kolegom i koleżankom bolesną historię naszego narodu i drogę, którą musieli nasi przodkowie pokonać, by odzyskać niepodległość!  Spektakle były niezwykle wzruszające i zmuszające do refleksji, a gra naszych uczniów bardzo profesjonalna!

16 października

Pragnę gorąco podziękować wszystkim uczniom szkoły w Legionowie, którzy brali udział w przedstawieniu z okazji Dnia Papieskiego pt "Alfabet Papieski". Wasz występ był niezwykle wzruszający i niósł treści, którego głęboko zapadły nam w serca. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i profesjonalizm. Jestem dumna. że mam tak wspaniałych uczniów
12 października
Moi Kochani Uczniowie z Jabłonny
 pragnę Wam serdecznie podziękować za cudowny spektakl z okazji Dnia Papieskiego. Stanęliście na wysokości zadania, przedstawienie było niezwykle wzruszające i dostarczyliście nam wiele radośći. Jestem dumna, że chodzą do naszej szkoły uczniowie nie tylko niezwykle utalentowani, ale też pracowici i chętni do brania udziału w takich przedsięwzięciach.
Jeszcze raz dziękuję!

Dziękuję uczniom z Legionowa za niespodziankę z okazji Dnia Nauczyciela. Występ był wzruszający, a ciasta wybitne!

GRATULACJE

10 marca
Wielkie gratulacje dla zespołu "Harmonijki", które wywalczyły I miejsce w konkursie O'beebok. Jestem z Was dumna!
Jesteśmy nie do pokonania w tenisie stołowym oraz w siatkówkę. Nasi sportowcy pokonali przeciwników z wielką klasą. Gratuluję zwycięzcom.
Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!