DLA RODZICÓWOGŁOSZENIA


Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Ambitne, niekomercyjne kino, spotkania z gośćmi, multimedialne prelekcje, dyskusje i warsztaty, interdyscyplinarne materiały dydaktyczne - to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kinach realizujących projekt w 40 miastach w Polsce.

W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej i zmieniły nazwę na Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej  należą również do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają je również uznani reżyserzy i aktorzy: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr.

Na początku września foldery z programem i harmonogramem spotkań trafiają do szkół. Można je otrzymać również w kinie realizującym projekt. W folderach znajdują się sproblematyzowane opisy filmów pogrupowanych w cykle, które są dopasowane do różnych grup wiekowych.
Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl i od października do czerwca raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina na film. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu lub spotkanie z gościem. Nauczyciele dostają interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy etc.) do wykorzystania w szkole. Po seansie najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w warsztatach lub konkursach plastycznych, natomiast starsi – w dyskusjach dla chętnych.

JEŹDZIMY NA WYCIECZKI z Elżbietą Detko (EL -TUR) 
Od 14 lat jeździmy na wycieczki ze znanym i bardzo lubianym przez dzieci i młodzież przewodnikiem - panią Elżbietą Detką. Pani Ela od 20 lat współpracuje z wieloma szkołami warszawskimi oraz miast sąsiadujących ze stolicą. Jest mieszkanką Legionowa, mamą dwóch córek i babcią. Zawód przewodnika wykonuje z wielką pasją. Jej wycieczki są zawsze przemyślane i dostosowane do wieku dzieci. Z panią Elą uczniowie odkrywają tajemnice stolicy, wędrują w czasy naszych przodków czy odkrywają czar naszej przyrody. Na wycieczkach jest zawsze wesoło i ciekawie, a co najważniejsze bezpiecznie. Pani Ela od początku swej drogi zawodowej współpracuje z jednym kierowcą - panem Januszem, który wyróżnia sie niezwykłym spokojem, opanowaniem i profesjonalizmem. Posiada jeszcze jedną ważną cechę - lubi dzieci i potrafi nawiązać z nimi nić porozumienia.Nasi uczniowie byli z panią Elą , oprócz wycieczek po Warszawie, w Czarnolesie, Toruniu, Górach Świętokrzyskich, Sierpcu, Łowiczu, Kazimierzu Dolnym i w wielu innych ciekawych miejscach.

JEŹDZIMY NA "ZIELONE SZKOŁY" I OBOZY z HAMAK - TUREM
Hamak-tur to firma z 16 letnim doświadczeniem na rynku. Specjalizuje się z aktywnym wypoczynku dzieci i młodzieży oraz w wyjazdach rodzinnych. Sprawdzone obiekty, solidni przewoźnicy, doświadczona kadra wywodząca się wyłącznie z czynnych zawodowo nauczycieli i instruktorów sportu, małe grupy ćwiczebne na zajęciach, bogaty program, różnorodna oferta letnia i zimowa oraz wysoki stosunek jakości do ceny - to czynniki wyróżniające firmę na rynku.
Hamak-tur to również członek Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej oraz członek programu Rzetelna Firma prowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów. 
Nasi uczniowie z Hamak - Turem wypoczywali w Białce Tatrzańskiej, na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, W Białowieży, Żabinkach, Poddąbiu, Gierałtowie. Z wycieczek i obozów nasze dzieciaki przywożą ogromny bagaż doświadczeń i umiejętności. 

Z Hamakiem zawsze bezpiecznie

Z hamakiem zawsze ciekawie

GOTUJĄ DLA NAS - FIRMA ALDAR (rekomendowana przez SANEPID)


PODZIĘKOWANIA


Drodzy Rodzice ze szkoły z Jabłonny!
Serdecznie dziękuję za włączenie się w organizację "Dnia Języków Obcych". Bez Państwa zaangażowania ten dzień w tak smacznej, kolorowej i spektakularnej formie nie byłby możliwy. Jest to dowód na to, że praca zespołowa czyni rzeczy wyjątkowe. Ogromnie jestem Państwu wdzięczna i jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim, wychowawców i naszych uczniów!
Szanowni Rodzice, pragnę serdecznie podziękować za włączenie się w organizację naszego stoiska na Festiwalu Naukowym w Jabłonnie. Jak zawsze nasze propozycje cieszyły się ogromną popularnością. Tworzymy razem niezwykłą społeczność - inni mogą się od nas uczyć:)
PRZECZYTAJ, BO WARTO!

RODZICE - NAJLEPSI WYCHOWAWCY SWOJEGO DZIECKA
PROŚBA TWOJEGO DZIECKA

Pobierz pliki

O INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ

Pobierz pliki


PORÓWNYWANIU

Pobierz pliki

O ODRABIANIU 
ZADAŃ 
DOMOWYCH

Pobierz pliki

Strony internetowe dla firm - szybko i za darmo!